akumulatory poznań akumulatory samochodowe poznań

Dobierz akumulator do swojego pojazdu

Zobacz, jak dobrać akumulator w zależności od rodzaju pojazdu i firmy. U nas sprawdzisz dobór akumulatorów marek UNIBAT, Varta, Centra i ZAP/Schneider.

Czytaj więcej

Co to jest akumulator?

Znasz go jako mało zgrabną skrzyneczkę, która zasila Twój samochód, sprawiając przy tym czasem niemało kłopotów. Ale czy wiesz, jak dokładnie działa akumulator?

Czasna trochę naukowej wiedzy – akumulator jest rodzajem ogniwa chemicznego, zdolnego do zasilania instalacji i wielokrotnego ładowania.

Czytaj więcej

Jakie są zalety akumulatora żelowego?

Akumulatory żelowe jako elektrolit posiadają kwas siarkowy właśnie w formie żelu. Taka forma elektrolitu jak i konstrukcja akumulatorów żelowych gwarantują kilka sporych zalet.

Przede wszystkim, w odróżnieniu od tradycyjnych akumulatorów, konstrukcje żelowe nie muszą być montowane w pozycji pionowej. Dzięki temu akumulatory żelowe są stosowane w wózkach widłowych czy inwalidzkich.

Źle wspominasz wymianę elektrolitu w swoim akumulatorze? Może czas zamienić go na żel, który… nigdy nie paruje i nie wycieka. Akumulatory żelowe nie korodują i stają się urządzeniem znacznie łatwiejszym w eksploatacji.

Czytaj więcej

Jak prawidłowo dopasować akumulator do samochodu?

Dobiegły końca dni Twojego starego akumulatora? Poznaniaku – czas na nowy! Co robić, gdy znalezienie identycznego modelu jest niemożliwe? Właściwy dobór akumulatora musi opierać się na kilku czynnikach:

  • Napięcie – tutaj problemu nie ma. Bo choć zdarzają się starsze wyjątki, większość produkowanych obecnie samochodów osobowych posiada instalację elektryczną o napięciu 12 V. Jeśli właśnie taki był Twój zużyty akumulator, taki też powinien być nowy.
  • Wymiary – powinny być zgodne z wymiarami starego akumulatora. Szczególną uwagę zwrócić trzeba na jego wysokość – w tej kwestii ostrożności nigdy dosyć; niedokładne dopasowanie wysokości nowego akumulatora może skutkować nawet zapaleniem się samochodu.
  • Czytaj więcej